چگونه می توانیم کمکتان کنیم؟

ما می توانیم بهترین راه حل را برای شما پیدا کنیم

ارسال پیام

تصفیه آب دریا

دستگاه تصفیه آب دریا

کمبود منابع آب شیرین و نیاز به منابع آب اضافی در بسیاری از مناطق خشک دنیا شرایطی بحرانی را ایجاد نموده است و اهمیت این موضوع در آینده بیشتر هم خواهد شد. خیلی از مناطق خشک منابع آب شیرینی مثل رودخانه‌ها و دریاچه‌ها را به میزان کافی در اختیار ندارند. این مناطق ممکن است منابع محدودی از آب‌های زیر زمینی را در اختیار داشته باشند که با افزایش استخراج آب از طبقات آبده، شور‌تر هم بشوند. نمک زدایی علم مدرنی نمی باشد. نمک زدایی و تقطیر یکی از اولین اقدامات اولیه در تصفیه آب بوده می باشد. امروزه نمک زدایی هم در کشتی‌ها و هم در نقاط خشک دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد و آب دریا و یا آبهای شور مناطق کویری را به آب آشامیدنی تبدیل می‌کند. این فرآیند برای تصفیه آب‌هایی که به طور طبیعی یا غیر طبیعی آلوده شده‌اند هم مورد مصرف قرار می‌گیرد.

ﻓﻨﺎوری های تصفیه و شیرین سازی آب ازﻟﺤﺎظ ﺗﻐﯿﯿﺮﻓﺎز به دو دسته ﺗﻘﺴﯿﻢ ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ:

1- ﻓﺮآﯾﻨﺪﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ درآﻧﻬﺎ ﺷﯿﺮﯾﻦ ﺳﺎزي آب ﺑﺪون ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻓﺎز اﻧﺠﺎم ﻣﯽﭘﺬﯾﺮد. از این فرآیند ها می توان فرآیندهای الکترودیالیز و اسمز مکعوس را نام برد

2-ﻓﺮآﯾﻨﺪﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ درآﻧﻬﺎ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻓﺎز ﺻﻮرت ﻣﯽ ﮔﯿﺮد. از این فرآیند ها می توان به انواع روش های تقطیری نظیر MED، MSF و سایر روش های ترکیبی آنها با سیستم های غشایی و آب شیرین کن های تبخیری و استحصال آب شیرین حاصل از انجماد را نام برد.

روش اسمز مکعوس یکی از روش‌های رایج و اقتصادی برای تصفیه آب‌های شور و لب شور بوده که در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طراحی، ساخت، نصب و نگاه داری دستگاه های تصفیه آب در ظرفیت های مختلف برای اقصی نقاط کشور توسط کارشناسان شرکت پالاب صنعت محیط انجام می‌پذیرد. در طراحی و ساخت این دستگاه‌های آب شیرین‌کن از مجرب‌ترین و با سابقه‌ترین کارشناسان کشور استفاده می‌شود.

کارشناسان این شرکت با توجه به نیاز مطرح شده توسط مشتری و همچنین  ویژگی‌های آب خام بهترین راه حل با کمترین هزینه را به مصرف کنندگان محترم ارائه می نمایند.

جهت مشاوره رایگان و اطلاع از آخرین پروژه‌های انجام پذیرفته در زمینه‌ی دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

 

عمده‌ترین کاربرد آب شیرین كن های صنعتی عبارتند از

1-به منظور تهیه و تولید آب شرب ( مصارف شرب )

2- تامین و تولید آب مناسب جهت مصارف کشاورزی , گلخانه‌ای

3- تامین و تولید آب فرآیندی کارخانه‌های پتروشیمی ، فولاد ، نساجی ، کاغذ سازی ، رنگ‌سازی و ..