چگونه می توانیم کمکتان کنیم؟

ما می توانیم بهترین راه حل را برای شما پیدا کنیم

ارسال پیام

تصفیه فاضلاب خاکستری

فاضلاب خاکستری (Gray water)

فاضلاب خاکستری، فاضلاب حاصل از رخت‌شویی، شستشوی ظروف،حمام کردن، آب‌های سطحی و آب باران است، که می‌تواند برای اموری مثل آبیاری فضاهای سبز، سیفون توالت و ساختمان‌های نیازمند رطوبت زیاد همچون گلخانه‌ها، به مصرف مجدد برسد.

فاضلاب خاکستری، فاضلاب رقيقی است كه داراي بار آلي، نوترينت و باكتريهاي بيماريزاي كمتري نسبت به فاضلاب سياه مي‌باشد و از نظر رنگ نيز از آن روشنتر و تقريبا بدون بو است. كيفيت فاضلاب خاكستري و فاضلاب سياه بطور قابل توجهي با هم متفاوت است . بنابراین دارای فرآیند تصفیه متفاوتی نسبت به فاضلاب سیاه می باشد. با اين حال هر دو نوع جريان معمولا با يكديگر مخلوط شده و به محل تصفيه فاضلاب شهري انتقال مي‌يابند كه اصولا مستلزم پيمودن مسافت بسيار زيادي تا محل تصفيه‌خانه ميباشد. حال اگر فاضلاب خاكستري بطور مجزا از فاضلاب سياه، تصفيه گردد و فقط ميزان فاضلاب خاكستري توليد شده مازاد بر حجم سيستم تصفيه خانگي، با فاضلاب سياه مخلوط شود يا بطور متناوب عمليات تصفيه كه از نظر اقتصادي نيز مقرون به صرفه مي‌باشد، بر روي آن انجام گيرد؛ سبب كاهش قابل توجهي در ميزان مصرف آب تصفيه شده شهري مي‌شود و همچنين سبب پايين آمدن دبي ورودي به شبكه فاضلاب شهر و كاهش هزينه‌هاي مصرف آب شرب و هزينه‌هاي احداث اوليه و بهره برداري از سيستم تصفيه فاضلاب شهري می‌شود و يكي از تكنولوژيهاي ساختمانهاي سبز و اهداف توسعه پايدار شهري را اجرا نمود.

در کشور ما نسبت فاضلاب خاكستري به كل فاضلاب خانگي به طور متوسط در حدود 63 درصد می‌باشد که با اجرای شبکه مجزا و احداث تصفیه خانه فاضلاب خاکستری می‌توان از کل فاضلاب تولیدی در محل تولید فاضلاب جهت استفاده در فلاش‌تانک‌ها، سرویس‌های بهداشتی، گلخانه ها و آبیاری فضای سبز استفاده نمود.

سیستم تصفیه فاضلاب جهت تصفیه فاضلاب‌های خاکستری غالباً فیلتراسیون و سپس گندزدایی با کلر و یا اشعه ماوراء بنفش می‌باشد. در برخی موارد نادر که در فاضلاب تولیدی مقادیر بسیار بالای دترجنت یا چربی نیز وجود داشته باشد، سیستم انعقاد و لخته سازی قبل از فیلتراسیون اجرا می گردد.

 طراحی، ساخت، نصب و نگهداری دستگاه های تصفیه فاضلاب خاکستری در ظرفیت‌های مختلف برای اقصی نقاط کشور توسط کارشناسان شرکت پالاب صنعت محیط انجام می‌پذیرد. در طراحی و ساخت این تصفیه‌خانه‌ها از مجرب‌ترین و با سابقه‌ترین کارشناسان کشور استفاده می‌شود.

کارشناسان این شرکت با توجه به نیاز مطرح شده توسط مشتری و همچنین  ویژگی‌های فاضلاب خاکستری با در نظر گرفتن چگونگی تولید فاضلاب خاکستری در محل و نیاز آبی، بهترین راه حل با کمترین هزینه را به مصرف کنندگان محترم ارائه می‌نمایند.

جهت مشاوره رایگان و اطلاع از آخرین پروژه‌های انجام پذیرفته در زمینه‌ی دستگاه‌های تصفیه فاضلاب خاکستری با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.