چگونه می توانیم کمکتان کنیم؟

ما می توانیم بهترین راه حل را برای شما پیدا کنیم

ارسال پیام
ارتباط با ما

چربی گیر استاتیکی با صفحات لاملا

عمده روشهای فیزیکی حذف چربی و روغن بر اصل شناور سازی استوار است. شناورسازي يك روش تصفيه برای جداسازي ذرات جامد يا مايع از يك فاز مايع به كار مي‌رود.

جداکننده های ثقلی معمولاً برای زدودن و حذف روغن، گریس و نفت بصورت آزاد و غیرامولسیون بکار می‌روند. از نظر تئوری فرآیند جداسازی در جداکننده‌های ثقلی بوسیله قانون استوکس در غیاب جریان توربولانسی و جریانهای گردشی پیش بینی می‌شود. بنابراین در عمل، بازدهی جدا کننده ثقلی بستگی به طراحی دقیق هیدرولیک جدا‌کننده و زمان ماند پساب دارد. این نوع چربی‌گیرها برای حذف و کاهش روغنهای امولسیون طراحی نشده، بلکه فقط برای روغنهای آزاد مورد استفاده قرار می‌گیرند. که از آن جمله می‌توان صنایع مرتبط با نفت، سیستم‌های روغن کشی زیتون و ...  و چربی‌های موجود در فاضلاب رستوران‌ها و فوت کورت ها را نام برد. 

جداکننده های CPI )Corrugated Plate Interceptors ) که گاهی بنام TPI) Tilted Plate Interceptors)  نیز خوانده میشوند بطور گسترده ای جایگزین جدا کننده های API و مخازن ته نشینی اولیه شده ان. این واحدها فقط نیاز به ۱۵ تا۲۰ درصد از فضای مورد نیاز یک جدا کننده API داشته و بطور چشمگیری هزینه ساخت و نگهداری را کاهش میدهند .  واحدهای CPI از مجموعه ای از صفحات موجدار تشکیل می شوند که با زاویه۴۵ تا۶۰ درجه در داخل مخزن قرار گرفته اند. ملاحظه شده است که اگر صفحات با زاویه۶۰ درجه قرار بگیرند، ذرات جامد به سهولت از روی صفحات به سمت پایین لیز خورده و در کف مخزن جمع آوری میشوند.